KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14855227
nr 1485 5227
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
4 st, "Gula tulpaner", "Påskliljor", "Blomman-för-dagen" respektive "Hortensia". Signerad. Akvarell. Bildmått: ca 45x31 cm, ca 44x31 respektive 31x43 cm, oramat löst blad
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 augusti 2022
kl 19:38:03
28/8 10:24:34
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg